Dziś dowiesz się nad czym pracujesz w dzienniku. Dziennik coachingowy, to nie jest książka. Bliżej mu zdecydowanie do zeszytu ćwiczeń, narzędzia, dzięki któremu możesz wprowadzić pewne zmiany w swoim dotychczasowym życiu.

Ale to nie jest produkt dla osób, które tylko mówią, że czegoś by chciały. To nie jest produkt dla ludzi, którzy narzekają, oddają odpowiedzialność za swoje życie w ręce rządu, innych ludzi, okoliczności, losu i nie chcą spróbować przejąć nad nim kontroli.  Innymi słowy to jest materiał dla osób, które chcą realnych efektów. Które chcą pewnej zmiany, ale przede wszystkim chcą działać i pracować nad swoim życiem.

To prawdopodobnie na ten moment ostatni materiał na temat dziennika coachingowego jaki przygotowałyśmy.

POPRZEDNI MATERIAŁ ZNAJDZIESZ KLIKAJĄC PONIŻEJ.

Cele, wartości, przekonania

1. CELE. ANIA: Kluczowy obszar dzięki, któremu wyznaczamy swoje cele, ale również pracujemy nad nimi określając plan działania, zasoby, rzeczywistość.

2. WARTOŚCI. OLA: Kolejna rzecz, która w ogromnym stopniu wpływa na nasze życie, nasze decyzje i wybory. Daje nam możliwość bycia spójnymi. Spójność wewnętrzna bierze się m.in z realizowania swoich najważniejszych życiowych wartości. Kiedy znasz swoje wartości łatwiej podjąć decyzje, nawet w trudnych sytuacjach.

3. PRZEKONANIA. ANIA: Zetknięcie się z tym tematem było dla nas czymś nowym, ale okazało się niezwykle ważnym elementem całej układanki. Przekonania mamy w sobie, często są wgrywane w nas przez rodziców, otoczenie itd. Często są to bardzo negatywne, tzw, ograniczające przekonania. A co, gdyby je podważyć i zmienić na nowe, wspierające? Można to zrobić.

Misja życiowa, zarządzanie sobą w czasie, kompetencje, role życiowe

4. MISJA ŻYCIOWA. OLA: Dziennik zawiera bardzo ważne ćwiczenia, które pomagają pracować nad naszą życiową misją, nad naszą pracą, nad kompetencjami, które pozwolą nam urzeczywistnić tą misję.

ANIA: Bardzo cenne było dla mnie ćwiczenie, w którym opisywałam to w jaki sposób chciałabym być zapamiętana. Nigdy przedtem nie myślałam o tym, ale dziennik pozwala odpowiedzieć na pytania, które nigdy wcześniej nie padły.

5. KOMPETENCJE I ZARZĄDZANIE SOBĄ W CZASIE. OLA: Bardzo istotny etap, w którym zastanawiamy się nad swoimi priorytetami, przyglądamy się czemu poświęcamy swój jakże cenny czas. Ale też po raz kolejny pracujemy nad swoimi zasobami w postaci kompetencji, które mają nas wspierać w procesie osiągania celu. Czyli określamy na jakim są etapie, na jakim są poziomie.

6. ROLE ŻYCIOWE: ANIA: Kolejny obszar to role życiowe i praca nad tym, by się w nich rozwijać. Jako obywatelka, siostra, przyjaciółka, partnerka zastanawiam się co mogę zrobić, by jeszcze lepiej realizować się w każdej z nich.
Jednogłośnie uważamy, że dziennik nie tylko wytyka sprawy, nad którymi musimy pracować ale też prowadzi nas przez tą zmianę za rękę. Jedna z najważniejszych lekcji jaka z niego płynie to taka, że to jacy jesteśmy teraz nie oznacza, że tacy będziemy już zawsze. Możemy się zmienić.

Jeśli chcesz popracować z dziennikiem to kliknij tutaj:

Pozdrawiamy Cię Ania i Ola.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *