Za dużo obowiązków, planów, pomysłów. Doba jednak wciąż ma 24 h. Kiedy chcesz za dużo naraz, bierzesz na siebie za dużo obowiązków często nie wyrabiasz się z planem, dopada Cię frustracja, tracisz zapał, bo nie widzisz efektów, a w rezultacie zupełnie porzucasz działanie. Znasz to? No właśnie.

Za dużo obowiązków upchniętych w zbyt krótkim okresie czasu, to zmora wielu z nas, ponieważ myślimy, że zrobimy więcej, szybciej, ale prawda okazuje się być zupełnie, zupełnie inna.

Możesz mieć wszystko, ale nie wszystko NARAZ.

Gdybyśmy my 5 lat temu powiedziały sobie:

od poniedziałku zaczynam ćwiczyć i zdrowo się odżywiać, zmieniam nawyki, otwieram fanpage, instagram, zakładam bloga, otwieram listę mailingową, będę prowadzić live’y, kręcić filmy na Youtube i napiszę e-booka, to jak myślisz?

Dałybyśmy radę zrobić to na przykład w miesiąc?

Pewnie, gdybyśmy zrezygnowały ze snu, jadły cokolwiek i zapomniały jak wyglądają bliscy, to być może udałoby nam się zrealizować jakąś część tych postanowień. Pytanie. Jakim kosztem i jaką jakość miałoby każde z tych zadań?

Za dużo obowiązków naraz.

Zawsze kiedy rozpoczynasz jakiś projekt, cel, wprowadzasz nawyki zajmuje on więcej czasu. Po prostu, potrzebujesz się go nauczyć i nabrać wprawy w jego wykonywaniu. Kiedy opanujesz już jedną rzecz wtedy robi się przestrzeń na kolejną, i następną i jeszcze jedną. Ale kiedy zaczniesz od razu realizować wszystkie swoje pomysły najprawdopodobniej wszystkie je zacznie, ale ŻADNEGO NIE SKOŃCZYSZ.

Osiągniesz zupełnie odwrotny efekt od tego, który chcesz.

Obejrzyj poniższe video, jeśli czujesz, że to coś dla Ciebie i wyciągnij wnioski dla siebie.

Pomyśl też o zakupie książki i e-booka, o którym wspominamy w video.

1. E-book (naszego autorstwa) “78 nawyków i dobrych praktyk”

2. Jon Acuff i jego książka “Zrobione. Naucz się kończyć to, co zacząłeś”

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *