Stół – mebel dla całej rodzinyDawniej większość życiowych spraw omawiano przy stole. Codziennie spotykała się przy nim cała rodzina, nie tylko po to, aby jeść, ale też po prostu ze sobą pobyć. Dziś, nie zawsze znajdujemy miejsce na ten szlachetny mebel, a szkoda, bo stół ma wiele zalet.

Nie rezygnuj ze stołu

W kuchniach stoły zostały wyparte przez bezduszne wyspy, a w tych o małym metrażu zastąpiliśmy je blatami roboczymi. Coraz częściej jednak tęsknimy za tym klasycznym rozwiązaniem, kiedy to stół był sercem domu i po prostu miejscem spotkań. Nie rezygnujmy ze stołu nawet w niewielkich mieszkankach, a jeżeli jesteśmy szczęśliwymi posiadaczami sporego metrażu to weźmy pod uwagę duże stoły drewniane loftowe. Wnętrza urządzone w stylu industrialnym mają rozmach – wszystko co duże, solidne i rzucające się w oczy, sprawdzi się w nich doskonale. Tym, co odróżnia je od innych stołów, jest nie tylko imponujący rozmiar, ale też połączenie drewna z elementami metalowymi. We wnętrzu w stylu industrialnym nie może zabraknąć materiałów surowych, jak beton, cegła czy metal właśnie.

Solidne stoły loftowe

Styl industrialny lubi prostotę i minimalizm. Nadmiar dekoracji i niepełniących żadnej funkcji detali, nie jest tu dobrze widziany. Wystarczy kilka mebli i niezbędnych sprzętów, ale nie znaczy to, że takie wnętrze nie robi wrażenia. Duże stoły drewniane loftowe mimo swojej powściągliwej formy, dają naprawdę zachwycający efekt. Ich urodę warto podkreślić dobrze dobranym oświetleniem, które we wnętrzach w tym wyjątkowym stylu również ma ogromne znaczenie dla jego prezencji. Loftowe stoły to meble solidne, które uniosą nawet duży ciężar – możemy więc przy nich biesiadować bez obaw, że je przeciążymy. W stylu industrialnym mogą być także niewielkie stoliki kawowe lub przeznaczone do innych pomieszczeń niż salon lub jadalnia. Taki niewielki stolik przydatny jest w sypialni lub jako dodatkowy – w kuchni. O ich urodzie często decydują metalowe nogi, które mogą mieć interesujący kształt, przełamujący nieco surowość i prostotę tego mebla.